Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 8%

10. 09. 2021 | Šperky

Vrstvení zlatých přívěsků: Jaká pravidla dodržet?

Určitě jste si této čím dál populárnější módy někdy všimli také: Žena nemá na krku pouze jeden zlatý či stříbrný řetízek s přívěskem, ale klidně hned několik najednou. Chce se snad vytahovat, kolik šperků má v zásobě? Nemohla se rozhodnout, který řetízek s přívěskem si na sebe vezme, tak si nasadila všechny přívěsky najednou? Ne, znamená to, že dotyčná propadla poměrně novému trendu, kterým je vrstvení náhrdelníků!

 

 

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

Alespoň tři řetízky...

 

Pakliže vás vrstvení řetízků jako aktuální módní trend zaujalo, máme pro vás několik rad a tipů, kterými se můžete při vrstvení zlatých řetízků s přívěsky (ale také nemusíte, protože jak se říká, sto lidí, sto chutí) řídit. Navrstvit řetízky s přívěsky lze v podstatě v neomezeném počtu, ale doporučovány jsou tři. Tak totiž vaše zalté šperky nejlépe vyniknou a hrudník nebude působit přeplácaně.

 

 

 

... A tři různé délky

 

Dalším základním pravidlem vrstvení zlatých řetízků a přívěšků je volit různé délky. Pokud se vám budou tři zlaté řetízky překrývat nebo nedejbože zamotávat, nebude to působit vůbec stylově, ba naopak. Úplně nejlepší tedy je zvolit jeden řetízek klasické délky, což je u žen 42 a 45 centimetrů, a ten pak doplňte o jeden kratší zlatý řetízek a naopak i o jeden delší. Takový řetízek typu "choker" prakticky obepíná krk, "sautoir" má naopak až 80 centimetrů.

 

 

Zlatý řetízek Panzer jednoduchý,elegantním šperkem vhodný pro vrstvení řetízků

 

 

Při vrstvení si hrajte i s tloušťkou řetízků

Roli nehraje pouze délka řetízků, ale také jejich tloušťka. Fantazii se v tomto případě meze nekladou, nicméně pokud sáhnete po třech výrazných "řetězech", může to působit hrubě. Úplně nejlepší pro vás bude začít při vrstvení s jemnějšími typy zlatých řetízků, jakými jsou například naše zlaté řetízky Venecia či Panzer. Pokud ke dvěma takovým zvolíte silnější řetízek, například Figaro nebo Valis, rozhodně nic nezkazíte.

 

 

 

 

Žluté zlato, bílé zlato nebo oboje?

A pochopitelně se dostáváme k další zásadní otázce, kterou je, jak při vrstvení řetízků nakombinovat barvy. Zde máme jedinou radu: vyhrajte si. Navrstvené zlaté řetízky vám mohou na krku ladit, ale klidně také hrát všemi barvami. Můžete například zvolit jako první a poslední řetízek z bílého zlata a mezi ně zasadit řetízek ze žlutého zlata, díky čemuž zlato krásně vynikne.

 

 

 

 

 

Vrstvící se přívěsky

Na závěř se dostáváme zřejmě k té nejzásadnější otázce. Tři prázdné zlaté řetízky samy o sobě mohou působit elegantně, ale příliš s nimi neokouzlíte. A tak je třeba sáhnout po zlatých přívěscích. Jak na to, aby k sobě ladily a nepůsobily jako změť několika nahodile vybraných zlatých kusů?

 

 

 

Zlatý přívěsek čtyřlísek pro štěstí vrstvení řetízků ze zlata

 

Zkuste sladit tři typově podobné zlaté přívěsky, například ve tvaru květin. Nebo zvolte dva méně nápadné přívěsky ze zlata, třeba docela obyčejné kamínky, a k nim jeden výraznější, můžete sáhnout třeba po přívěsku se zvířátkem nebo srdíčkem. Všechny rady lze nicméně shrnout jednou větou, která je sama o sobě také radou, a to tou nejcennější: Fantazii se meze nekladou!