Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 8%

23. 10. 2021 | Šperky

Zimní, nebo letní typ? Zjistěte, jaké šperky se hodí na váš typ pleti!

Jaký si dnes vezmu řetízek? A co přívěsek, raději decentní, nebo takový, kterým všechny zaujmu? Některé ženy každé ráno řeší dilema, jaké šperky mají pro nadcházející den zvolit, jiné to neřeší vůbec a vybírají si prostě podle nálady. Jenže pozor, dámy, stejně jako u oblečení nebo například líčení platí, že každá z vás je originál a padne jí něco jiného.

 

 

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

Studený tón pleti

 

Ženy se totiž dělí zpravidla na dva "barevné typy", a to ve výběru šperků hraje důležitou roli. Prvním z těchto typů je studený tón pleti. Taková žena se vyznačuje v první řadě velmi světlou barvou kůže, takovou, která se v letních dnech velmi těžko opálí, ale naopak lehce spálí. Dalšími aspekty je pochopitelně barva vlasů, která je u studeného typu převážně blond nebo naopak výrazně černá.

 

Pro takový typ ženy se dokonale hodí světlé řetízky, přívěsky nebo třeba náušnice. Ty se totiž s bledší barvou kůže dokonale sladí, nebudou působit křiklavě a třeba na nich krásně vynikne kamínek či jiná ozdoba.

 

 

 

 

Zlatý přívěsek srdce bílé patří mezi nejoblíbenější přívěsky z bílého zlata

 

 

Bílé zlato je jasná volba

 

Ideální volbou pro ženy se studenými pleťovými tóny je bílé zlato. Například řetízek z bílého zlata doplněný o některý přívěsek z bílého zlata. Bílé zlato má díky větší příměsi stříbra světlou barvu, a právě celou spoustu takových řetízků a přívěsků najdete i na našem e-shopu. Stačí v jednotlivých kategoriích rozkliknout podkategorii bílé zlato.

 

 

Teplý tón pleti

 

 

 

Nyní se dostáváme ke druhému typu pleti, kterým je, dle očekávání, teplý. Řeč je v tomto případě o ženách, které po celý rok vypadají opáleně, což ještě podtrhují hnědé či třeba ohnivě zrzavé vlasy. A k takové pleti se hodí pro změnu typicky zlatavá barva žlutého zlata. Právě ze žlutého zlata, a to čtrnáctikarátového, je vyrobena celá řada našich šperků, ať jsou to zlaté řetízky, zlaté přívěsky či třeba zlaté náučnice.

 

 

 

Zlatý řetízek Anker je jednoduchým a elegantním řetízkem ze žlutého zlata

 

 

Zlaté fantazii se meze nekladou

 

Dělení na dva druhy pleti je nicméně pouhým tipem, podle čeho se při výběru šperků orientovat. V tomto ohledu totiž více než kdy jindy platí známé pořekadlo "sto lidí, sto chutí". Řetízky či přívěsky se dají, co se barvy zlata týče, všemožně kombinovat, pochopitelně žluté zlato bude na studeném tónu pleti výraznější a naopak, což některé nositelky ocení více, než když bude šperk se zbytkem těla "jen" ladit.