Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 9%

18. 08. 2021 | Šperky

Zlatý přívěsek strom života

Velmi často se zlaté přívěsky pojí s nejrůznější symbolikou. Jakou symboliku znázorňuje přívěsek s tvarem zlatého stromu života? Věřící rádi nosí zlaté křížky, zamilovaní zase zlatá srdíčka a sportovci rádi nosí zlaté přívěsky spojené právě se svým oblíbeným sportem. Pak je tu ovšem symbol, který se v podobě zlatého přívěsku objevuje velmi často, ale jeho význam zdaleka tak jednoznačný není. A tím je strom života.

 

 

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

 

Zlatý strom je propojení všeho

 

Důvod je ten, že takový strom života má významů hned několik. A je tak na každém člověku, případně nositeli přívěšku na řetízku, který z výkladů osloví právě jeho. Jednou ze základních interpretací je, že přívěsek ze zlata strom života symbolizuje propojení všeho. Sám strom totiž roste vertikálně a propojuje přitom zemi, svými kořeny, které má strom zanořeny hluboko do půdy, odkud vyrůstá, s nebem, k němuž směřuje koruna stromu. Zlatý strom má navíc spletité větvení do všech stran, které má značit, že na světě nikdy nejsme sami. To vše symbolizuje život, kterým strom oplývá.

 

 

Zlatý přívěsek strom života má hned několik různých významů

 

 

Koloběh života a podobnost stromu s člověkem

 

Dalším z mnoha výkladů upozorňuje na to, jak jsou si stromy podobné s člověkem. Představují koloběh života - rostou, neustále se mění barva listů stromů, které na podzim opadnou a rozloží se, načež na jaře mohou klíčit nové stromy. Ty později vyzrají, zmohutní a nahradí starší jedince. Člověka má takový výklad ujistit, že symbol zlatého stromu v sobě obsahuje přirozené plynutí času, měl by si více vážit přítomného okamžiku a netrápit se budoucností. Další věcí je, že stromy jsou si velice podobné, ale ve skutečnosti nenajdete žádné dva na chlup stejné. Stejně tak lidstvo představuje jeden druh, ale dva totožní lidi na světě neexistují. Strom tudíž zdůrazňuje individuální charakter.

 

 

Zlatý přívěsek strom života - populární šperk

Jak už jsme zmínili na začátku, strom života je populárním vzorem pro nejrůznější přívěsky. Také u nás na e-shopu najdete krásný zlatý přívěsek v podobně stromu života. Jedná se o šperk ze žlutého zlata, který je na úrovni celého kmene posázen zirkony. V tom lze mimochodem spatřit symboliku rodiny! Větve značí linie rodu, které jsou četné a rozrůstají se do všech stran, nicméně kmen, tedy základ stromu, zůstává stále stejný a všechny větve spojuje.