Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 9%

11. 05. 2020 | Materiály

Oceňování zlaté přívěsky a šperky

Šperky, klenoty, zlaté přívěsky či řetízky. Takových a mnoho dalších výrobků je v dnešní době na trhu několik. Ceny zlatých přívěsků a daších šperků se ale ve zlatnictvích, klenotnictvích či na různých e-shopech liší. My vám prozradíme , jak naceňování zlatých přívěsků, šperků a klenotů vyrobených ze zlata probíhá, co přesně jejich hodnotu ovlivňuje a tím pádem i jak poznat předražený výrobek ze žlutého či bílého zlata.

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

 

Za co u zlatého přívěšku / šperku platíme?

Konečnou cenu zlatého přívěšku / šperku či klenotu určují především tři věci: Surovina, ze které je zlatý přívěsek vyroben, práce na zhotovení zlatého přívěsku a pak ostatní drobnější výdaje, které musel prodejce vynaložit, například puncovné, tedy označení ryzosti zlata (materiálu na výrobu zlatého přívěsku), dopravné a podobně.

 

Zlatý přívěsek se psem je ideálním dárkem pro děti i dospělé. Za cenu zlata obvyklou.

Nejvíce peněz za zlatý přívěsek je za zlato samotné

Samozřejmě největší podíl má na konečné ceně zlatých přívěšků, šperků a klenotů ze žlutého či bílého zlata surovina, tedy zlato samotné. Nabídku přívěšků na e-shopu zlatyřetízek.cz tvoří především šperky, ať už řetízky, zlaté přívěsky či třeba náušnice, vyrobené ze čtrnáctikarátového zlata. Takové zlato za zlatý přívěšek je tvořeno čistým zlatem zhruba z 58,5 až 59,5 procent. Přesná cena suroviny potřebné na výrobu zlatého přívěsku záleží na ceně zlata na burze. V případě jednoho gramu čtrnáctikarátového řetízku je aktuálně řeč o částce kolem 930 korun.

 

 

Jak je to s prací na přívěscích a špercích?

O poznání menší, přesto stále značnou část ceny hotového zlatého přívěsku či klenotu tvoří práce. Tedy zpracování zlata do konečné podoby přívěšku, v níž se pak bude prodávat. Zde ovšem existuje poměrně široké rozpětí. Zlato a šperk / přívěšek z něj vyrobený může být zpracováno buďto formou strojové výroby, kde se cena pohybuje mezi dvěma a pěti eury (v přepočtu zhruba 50 až 135 korun), nebo ruční, kde mluvíme o částce zhruba 8 až 20 euro za kus (215 až 540 korun).

 

Zlatý řetízek Anker za cenu zlata je decentním a lehkým módním doplnkem

Kolik tedy za přívěšk a nebo řetízek?

A cena za Zlatý přívěšek? V součtu se tak pořizovací cena čtrnáctikarátového zlatého řetízku o váze jednoho gramu či obdobného zlatého přívěšku pohybuje zhruba kolem jednoho tisíce korun. U nás si můžete vybrat hned z několika takových řetízků a přívěšků, samozřejmě v nejrůznějších podobách i hmotnostech. Co třeba lehký a decentní zlatý řetízek Anker a kněmu krásný  zlatý přívěsek se psem, vyrobený buď ze žlutého, nebo bílého zlata? 

 

Krabička šperk bez kamínku

krabička na privesek bez kaminku

Krabička na váš přívěšek

Krabičku? Ano, na šperk vždy!

Krabička na tvůj přívěsek

Krabička na šperky - náramek

Modrá krabička potěší srdce

krabička se hodí v modré i červené na přívěsek bez kamínků

Krabička na přívěsek - modrá