Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 9%

30. 04. 2020 | Materiály

Vyberete přívěšek ze žlutého nebo bílého zlata, v čem je rozdíl?

Zlaté přívěsky v několika různých kategoriích můžete na našem e-shopu Zlatyretizek.cz vybírat z široké nabídky nejrůznějších šperků, přívěsků, řetízků, náramků či náušnic. Jak už název e-shopu napovídá, všechny jsou vyrobeny ze zlata. A to buď přívěsky ze žlutého zlata, nebo přívěšky z bílého zlata. Rozdíl mezi oběma druhy našich šperků a přívěšků je samozřejmě na první pohled v barvě. Jaké jsou ale další rozdíly mezi přívěšky ze žlutého zlatem a bílého zlata?

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

 

Proč přívěšky žluté a bílé?

Žlutá je barva přívěšku z úplně čistého zlata. V klenotnictvích se ovšem zlaté přívěšky, šperky a klenoty objevují ve formě slitiny kovů, především přívěsky ze zlata samotného, stříbra, mědi a poté zinku, niklu, paladia, manganu, iridia, rhodia a dalšího. Záleží tedy na tom, jaký kov je ke zlatu, ze kterého je zlatý přívěsek vyroben přidán. Od toho se pak barva řetízků či přívěsků odvíjí.

 

Z čeho jsou tedy přívěšky a šperky ze žlutého zlata?

Pro příklad: Světle žlutou, nebo-li českou barvu čtrtnáctikarátového zlata, dostaneme složením 585 promile zlata, 320 promile stříbra a 95 promile mědi. Klasická žlutá má menší podíl stříbra a naopak větší podíl mědi. V takových barvách na našem e-shopu najdete široký výběr například zlatých přívěsků a řetízků. Mezi zákazníky se těší oblibě zlatý řetízek Anker, zlatý řetízek Lambada nebo třeba zlaté přívěsky v nejrůznější podobě. Vždy jde o čtrnáctikarátové žluté zlato.

 

Zlatý řetízek Anker je vyroben ze čtrnáctikarátového žlutého zlata

 

A přívěšky z bílého zlata?

Přívěsky, řetízky či třeba náušnice z bílého zlata obsahují stejný poměr zlata jako přívěšky ze žlutého zlata. O něco málo vyšší je ovšem podíl stříbra, značně nižší naopak podíl mědi. Oproti přívěšku ze žlutého zlata to přívěsek z bílého obsahuje ještě navíc i zinek a směs dalších výše zmíněných kovů. Značnou část našich přívěsků ze zlata seženete v obou podobách zlata. Co se šperků z toho bílého týče, můžete zvolit třeba lehký řetízek Anker nebo různé varianty zlatých přívesků, například se srdcem, čtyřlístkem pro štěstí a spousta dalšího. 

 

Přívěšek žluté a bílé zlato dohromady? Bez problému!

Že vám článek nepomohl rozhodnout se, zda sáhnout po zlatém přívěsku vyrobeném ze žlutého zlata, nebo bílého zlata? To vůbec nevadí! Pak si totiž můžete vybrat i ze zlatých přívěšků a dalších šperků vyrobených spojením obou variant. Jde například o "Zlatý přívěsek srdce 2 barvy" nebo "Zlatý přívěsek křížek s Ježíšem", kde křížek je vyroben ze žlutého zlata a Ježíš z bílého zlata. To samé platí i o řetízcích. Kromě dvou klasických zlatých řetízků ze žlutého a bílého zlata zároveň můžete sáhnout dokonce i po zlatém náhrdelníku v kombinaci obojího. 

 

Zlatý přívesek srdce 2 barvy je jedním z mnoha šperků složených ze žlutého i bílého zlata

 

Krabička šperk bez kamínku

krabička na privesek bez kaminku

Krabička na váš přívěšek

Krabičku? Ano, na šperk vždy!

Krabička na tvůj přívěsek

Krabička na šperky - náramek

Modrá krabička potěší srdce

krabička se hodí v modré i červené na přívěsek bez kamínků

Krabička na přívěsek - modrá