Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 9%

08. 11. 2021 | Šperky

Zlaté náramky a jak je vybírat

Náramky patří mezi nejstarší typy šperků, ostatně náramky mají početné zastoupení v nejrůznějších archeologických sbírkách. A popularitu náramků si nejen u žen, ale i mužů drží dodnes. Řeč je o zlatých náramcích, které dnes mohou mít nejrůznější podobu. Od docela obyčejných nármaků, ale za to velice elegantních zlatých řetízků, až po bytelnější, na které lze připínat třeba i přívěsky.

Stejně jako v případě všech ostatních šperků existují pro zlaté náramky a jejich nošení a výběr určitá zlatá pavidla. A právě ty vám nyní přiblížíme.

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

Zlato se rovná dlouhá životnost

Začněme výběrem materiálu. V případě náramku myslete na to, že jde o šperk, který je vystaven vůbec největšímu opotřebení. Zlatý náramek Nosíte ho na rukou, které několikrát denně používáte, například při práci. Náramek tak chtě nechtě naráží do nejrůznějších předmětů, při mytí rukou se zase dostává do kontaktu s vodou.

Tím vůbec nejvhodnějším materiálem pro náramky je proto zlato. Jde totiž o nejtvrdší a nejodolnější kov, na kterém bude opotřebení poznat nejméně. I to je ostatně důvodem, proč je zlato nejčastějším materiálem pro výrobu náramků už od pradávna.

 

Jak vybírat zlatý náramek Lambáda - pozor patří k jemným a decentním

U náramků myslete na pohodlí

Univerzální rada pro všechny šperky platí i na zlatý náramek: Musí vám být pohodlný. Pakliže se vám nebude dobře nosit a nebudete se ve zaltém náramku cítit pohodlně, nebudete ani dobře působit.

Na co tedy při výběru zlatého náramku myslet? Náramek by vám určitě neměl být těsný. Pak vás totiž bude náramek tlačit, ruka bude bolet, navíc pokud budete mít náramek zatlačený v kůži, bude ruka působit tlustě. Jenže pozor, když bude zlatý náramek naopak příliš volný, snadno vám z ruky spadne a ztratí se. Doporučovaná velikost náramku je proto v případě ženské ruky 18 až 20 centimetrů, v případě pánské pak od 20 do 23 centimetrů.

 

Tvar ruky rozhoduje

Dalším důležitým parametrem je délka a tvar vašich rukou. Pokud je máte krátké, zvolte raději jeden menší, nenápadnější zlatý náramek. Náramky totiž ruku opticky rozdělí, a tím pádem bude působit ještě kratší. Naopak pokud máte ruce dlouhé, nemusíte se bát sáhnout klidně i po více náramcích najednou. U baculatějších typů rukou sáhněte po širším a decentnějším náramku. Ty výrazné by mohly ruku ještě zvýraznit a zesílit.

 

Vybírat náramek podle zlata např. Panzer je zlatý náramek pro ženy i muže

Tenčí Lambáda, nebo silnější Panzer?

Ze široké nabídky zlatých náramků si můžete vybrat také na našem e-shopu. Pokud se vám hodí decentní náramek, sáhněte třeba po zákazníky oblíbeném typu Lambáda. Hledáte-li naopak silnější typ náramku, pak se pro vás hodí třeba zlatý náramek Panzer.