Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 8%

26. 11. 2021 | Události

Zlaté přívěsky a vše o nich: Prozáříte blízkým Vánoce?

Vánoce jsou za rohem a obchodní centra se pomalu plní lidmi, kteří chaoticky přebíhají z obchodu do obchodu a snaží se vymyslet, co komu koupit za dárek. My pro vás ovšem máme tip, jak se předvánočnímu shonu vyhnout. V teple a pohodlí domova si můžete vybrat některý zlatý přívěsek z naší široké nabídky!

Zlaté přívěsky jsou totiž v kurzu a jde tak o naprosto ideální dárek pod vánoční stromeček. Takovým přívěskem navíc můžete potěšit na Vánoce úplně každého, nejen ženy, ale i muže nebo ty nejmenší. Proč zlatý přívěsek? Vždyť zlato už po století platí za nejžádanější kov pro výrobu šperků. A jak se to vlastně se zlatými přívěsky na Vánoce má? Které zlato se pro jejich výrobu používá a jakou může mít zlato barvu?

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

Vánoční dárky - ryzost zlata hraje roli

Zlato se dělí především podle ryzosti. To úplně nejčistší zlato pro vánoční převapení je mimořádně vzácné a slouží prakticky jen pro vědecké účely. Pro výrobu zlatých přívěsků k vánocům a dalších šperků se nejčastěji užívá zlato o ryzosti 14 karátů, kde čisté zlato tvoří 58,5 % celku. Zbylých více než 40 % zlata pro přívěsky k vánocům pak představuje slitina dalších kovů, a ty pak udávají i další významný parametr: Barvu zlata

 

Zlatý přívěsek houslový klíč je skvělým vánočním dárkem pro milovníky hudby

 

Žluté a bílé vánoční zlato

Naše zlaté přívěsky si můžete zpravidla pořídit na Vánoce ve dvou barvách, kterými jsou žluté zlato a bílé zlato. Pro někoho mohou být barevné rozdíly ve zlatě při výběru vánoční dárku pro milého poněkud matoucí, ve skutečnosti je to zcela jednoduché: Vánoční přívěsky ze žlutého zlata mají klasickou zlatavou barvu, a to proto, že jsou tvořeny větší příměsí mědi, zatímco bílé zlato obsahuje větší podíl stříbra. Velká část našich vánočních zlatých přívěsků pak obě barvy zlata kombinuje, což je v poslední době trendem.

 

Zlatý přívěsek na Vánoce srdce bílé je krásným šperkem z bílého zlata

 

Lesklý přívěsek, nebo matný na Vánoce?

Rozdíly u vánočních přívěsků můžete spatřit ještě také ve zpracování povrchu. Ten bývá buď lesklý, díky čemuž zlatý přívěsek září na všechny strany, anebo matný, což šperku / dárky na Vánoce dodává jakousi tajemnější eleganci a také spoustu prostoru pro zpracování detailu. Bílé zlato pro vaše bílé Vánoce bývá ještě k tomu rhodiováno, tedy potřeno rhodiem, stříbrným kovem, který je velice tvrdý a dodává tak přívěsku daleko větší odolnost.

Na Vánoce se u nás stačí jen vybrat! Jako Vánoční inspiraci třeba zvolíte zlatý přívěsek se srdcem pro své nejmilejší? Nebo přívěsek s některým zvířátkem pro nejmenší pro vaše krásné Vánoce?