Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 8%

01. 12. 2021 | Materiály

Kombinování žlutého a bílého zlata

Módní zásady ještě donedávna v podstatě vylučovaly kombinování šperků různých barev. Mít například stříbrné náušnice, přívěsek ze žlutého zlata a k tomu přívěsek z bílého zlata, to byla známka nevkusu. Jenže časy se mění a trendy také. Dnes je hra se šperky různých barev uměním, ačkoliv nadále platí pravidlo, že se nic nemá přehánět.

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

Dvě zlata v jednom šperku

Mnozí zlatníci během posledních let našli oblibu dokonce v kombinování žlutého zlata a bílého zlata v jednom konkrétním šperku. A po takových je skutečně velká poptávka. Zejména přívěsky, které jsou vyrobeny ze žlutého i bílého zlata zároveň, jsou atraktivní pro všechny typy zákazníků, ať už jde o přívěsky pro ženy, přívěsky pro děti či přívěsky pro pány. Taková kombinace zlata totiž šperk mimořádně ozvláštňuje, dává vyniknout detailům, opticky zdůrazňuje trojrozměrnost přívěsku a také ho může tvořit mnohem veselejším.

 

Žluté i bílé zlaté srdce

Celou řadu přívěsků, jejichž část je vyrobena ze žlutého zlata a další část zase z bílého zlata, najdete i v nabídce e-shopu Zlatýřetízek. Příkladem za všechny může být krásné srdce kombinované z obou barev zlata přesně napůl. Rytina na přívěsku znázorňuje šev, a tak je toto zlaté srdce všeříkající - znázorňuje lásku dvou protikladů.

 

Zlatý přívěsek srdce dokonale kombinuje žluté zlato a bílé zlato

 

Zlatý Ježíš

 

Dalším přívěskem, který kombinace žlutého zlata s bílým rozhodně povznáší, je zlatý Ježíš. Přesněji řečeno Ježíš z bílého zlata, který je přikován ke kříži pro změnu ze žlutého zlata, čímž dokonale vynikají detaily obou komponentů. Podobným případem je zlatý anděl, který má křídla a husté vlasy z bílého zlata. Stejně tak kombinace obou barev krásně vyniká na přívěscích v podobě nejrůznějších zvířátek, což ocení zejména děti.

 

 

Zlatý přívěsek s Ježíšem je ukázkou kombinace žlutého a bílého zlata

 

Náušnice i řetízky

Přívěsky pochopitelně nejsou jediným druhem šperků, na kterých lze žluté a bílé zlato kombinovat. Velké popularitě se těší také řetízky nebo náušnice. Co říkáte třeba na zlatý řetízek Panzer, kde jsou jednotlivé články ze žlutého zlata proloženy delšími "žiletkami" z bílého zlata? Nebo na velice originální zlaté náušnice DK26? Stačí si vybrat!

 

Nápady na přívěsky z kombinace dvou barevných kovů - žluté a bílé zlato

Přívěsky - srdce - kombinace zlata

Přívěsky bílé zlato - kombinace