Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 9%

01. 07. 2021 | Materiály

Jak vybrat vhodnou délku řetízku?

Velikost řetízku není první věcí, která vás bude při výběru nového řetízku zajímat, tou je nepochybně jeho vzhled. Barva zlata (v našem případě žluté zlato či bílé), typ řetízku a podobně. Ovšem jednou z nejdůležitějších věcí, dokonce možná vůbec nejvíc ze všech, je vaše pohodlí a to, aby vám řetízek dobře padl. S tím se pojí především jedna věc, řeč je o velikosti řetízku.

 

 

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

 

Klasická délka řetízku

 

Nejprve se podíváme na doporučované délky řetízků podle průměrových tabulek. Začněme ženskými velikostmi, kde se standardní délka řetízku pohybuje mezi 42 a 45 centimetry. To je délka, při níž bude řetízek sahat do oblasti mezi krkem a dekoltem. Standardní mužská délka řetízku je mezi 50 a 60 centimetry a dětem budou nejlépe padnout řetízky mezi 35 a 40 centimetry.

 

 

Zlatý řetízek Anker je jednoduchým, ale elegantním šperkem

 

 

Choker, nebo sautoir?

 

Samozřejmě se však při volbě nového šperku nemusíte omezovat na tabulky a průměry. Do módy se čím dál více dostávají řetízky, které svou délkou z průměru naopak vybočují. Jedním z nich je řetízek choker, díky své délce tento řetízek těsně obepíná krk. Řetízky choker mají nejčastěji délku kolem 35 centimetrů, případně by měly být o 5 centimetrů delší, než je obvod krku. Opakem jsou řetízky sautoir, které mohou mít délku i přes 80 centimetrů a zasahují až do dekoltu. Celkově jsou v případě žen dnes v kurzu delší řetízky.

 

 

Pohrajte si s proporcemi

 

Pokud váháte s tím, jakou délku řetízku zvolit, vezměte v potaz také tělesné proporce. Na silnější krk se krátký řetízek hodit nebude, tím spíše ne zmíněný choker. Naopak delší řetízek vás opticky zeštíhlí, proto po něm rádi sahají lidé s kulatým tvarem obličeje. K protáhlému obličeji se zase logicky hodí kratší řetízek.

 

Další otázkou je pochopitelně třeba délka vlasů, například pod delšími se krátký řetízek ztratí.

 

 

Zlatý řetízek venecia je elegantním módním doplňkem

 

 

A jaký řetízek zvolíte vy?

 

Nejrůznější řetízky si můžete vybrat právě i na našem e-shopu. Nabídka je široká, od decentnějších zlatých řetízků, jako je třeba Venecia, Anker či Lambada až po propracovanější řetízky jako Valis či Figaro. Všechny naše řetízky jsou vyrobeny buďto ze žlutého zlata typické barvy, nebo z bílého zlata. Tak si neváhejte vybrat!