Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Bohemia CMB,s.r.o.
Hlubočepská 37
Praha 5 152 00
tel: +420 603 892 210
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 54% Strašně moc 29% Nemnoho 9% Vůbec 9%

24. 02. 2021 | Materiály

Typy zlatých řetízků a jak vybrat

Určitě to znáte, zlatý řetízek nebo zlatý přívěsek, resp. i kterýkoliv jiný šperk vás zaujme na první pohled a máte vybráno, maximálně se rozhodujete mezi několika málo favority ze zlatých šperků. Když je ale třeba vybrat zlatý řetízek, na který byste si mohli takový zlatý přívěsek připnout, a tady nastává kámen úrazu. Všechny zlaté řetízky vypadají podobně, rozdíly nejsou tolik patrné, tak jaký zlatý řetízek si vybrat? Pomůžeme vám se mezi nejrůznějšími typy řetízků zorientovat.

 

 

Srdce - přívěsek bez kamínku

srdce privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,50 g

Kopačka - bez kamínku

kopačka privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,60 g

Křížek - přívěsky bez kamínku

křížek zlatý privesek bez kaminku

Zlatý přívěšek 0,45 g

 

 

Zlatý řetízek Anker

 

Řetízek Anker, jde o jeden z nejrozšířenějších zlatých řetízků, narazíte na něj prakticky v každém zlatnictví a náš e-shop není výjimkou. Zlatý řetízek Anker poznáte podle toho, že jsou jeho očka vsazená kolmo na sebe. Řetízek Anker má často zbroušené okraje, díky čemuž se pak viditelně leskne. Jedním z jeho předních vlastností je pevnost. Zlatý řetízek Anker patří k těm nejoblíbenějším mezi pány.

 

Zlatý řetízek Anker je vhodným doplňkem k plesovým šatům

 

 

Zlatý řetízek Figaro

 

Řetízek Figaro, následující typ řetízku pochází z Itálie a Italové, ti mají na módu a styl patent. Není se tedy čemu divit, že je zlatý řetízek Figaro sám o sobě elegantní a můžete ho úplně klidně nosit i samotný, bez přívěsku. Zlatý řetízek Figaro, je typický střídavým vzorem zploštělých dílků různých tvarů a velikostí. Obvykle se jedná o vzor dvou nebo tří kratších dílků, po kterých následuje dílek delší. Styl řetízku Figaro se používá nejen na řetízky, ale často také na náramky.

 

 

 

 

Krabička šperk bez kamínku

krabička na privesek bez kaminku

Krabička na váš přívěšek

Krabičku? Ano, na šperk vždy!

Krabička na tvůj přívěsek

Krabička na šperky - náramek

Modrá krabička potěší srdce

krabička se hodí v modré i červené na přívěsek bez kamínků

Krabička na přívěsek - modrá

 

 

 

Námořní řetízek

 

Další řetízek je zlatý námořní řetízek, který není jen tak obyčejný a už na pohled zaujme zajímavým vzhledem. Tomuto typu zlatého řetízku se říká námořní řetízek, kotvičkový řetízek, popřípadě na našem e-shopu ho najdete pod názvem "Zlatý řetízek žiletka". Řetízek se vyznačuje navzájem propletenými oválky, které mají uvnitř spojovací "tyčinku". Jde opět o velmi populární zlatý řetízek dnešní doby, dělá se v různých tloušťkách, tudíž si přijdou na své jak dámy, tak i páni..

 

 

 

Zlatý řetízek Venezia

 

Elegantní zlatý řetízek. Dostáváme se k jednomu z nejelegantnějších zlatých přívěsků vůbec. Zlatý řetízek typ Venezia je tvořen z jemných kostiček, které na sebe bezprostředně navazují. Tím, že mají jednotlivé dílky čtyři zploštělé strany, se zlatý řetízek Venezia dokonale leskne a pohotově zaujme na první pohled. Jedná se o řetízek především pro dámy, je velice jemný, což s sebou nese i riziko poměrně snadného přetržení. Je proto lepší na takový zlatý řetízek volit menší přívěsky, popřípadě zlatý řtetízek Venezia je krásný sám o sobě.

 

 

 

Valis nebo Lambáda?

 

Když už jsme u zlatých řetízků hodících se především pro dámy, zmíníme i typově podobné kousky Valis a Lambáda. Oba dva zlaté řetízky jsou kroucené nebo chcete-li točené, takže řetízky působí velmi netradičně narozdíl od běžných zlatých řetízků s očkami. Zatímco řetízek Valis je pravidelný a připomíná lano, zlatý řetízek Lambáda je na pohled extravagantní, nepravidelný. Oba dva zlaté řetízky jsou každopádně zajímavým šperkem, který odráží lesk do všech stran.

 

 

Zlatý řetízek Venecia je elegantním lesklým šperkem, který ocení dáma každého věku